Samtalen, som er på 3 timer, tager udgangspunkt i en
videnskabelig opbygget styrketest, samt den problemstilling du kommer med.
Du vil blive coachet temmelig intenst og uformelt – mens vi går.
Samtalen slutter af med, at vi opsummerer og laver en plan for hvordan du arbejder videre med dig selv fremover, med de stærke værktøjer, som du får med hjem.
Du skal vælge denne form for coaching / samtale / hjælp, når du:
- – vil slippe din hæmmende, negative tanker om dig selv
- – når dit liv er præget af angst, bekymringer og uro
- – vil have en færdig, klar strategi og plan for dine næste skridt
- – satser på videnskabelige, stærke, virkningsfulde værktøjer
- – ønsker at mærke tillid til og troen på dig selv!
- – kan lide, at det både kan være intenst, uformelt og dybt empatisk
- – vil gå hjem, fyldt op i sjæl og krop
Jeg kommer de fleste steder i Danmark, men holder selv til i Vangede ved Gentofte.
København: – vi mødes i Vangede og bruger Bernstoffparken eller Dyrehaven, men også Frederiksberg Have.
Aalborg: – vi går langs havnen og fjorden, ud forbi færgen til Egholm og vender der.
Aarhus: – vi mødes vi på Banegården og går sydpå ned til Tangkrogen og følger stranden ved Aarhus Bugt, og vender i Marselisborgskoven.
Odense: – vi mødes på banegården og går enten langs åen eller kanalen og nordpå.
Rønne/Bornholm: – vi mødes på Sønder Allé 33, lige ved indgangen til Kirkegården.
Du får følgende i pakken med 3 timer:
- Styrketest
- Coaching
- Walk & Talk®
- Rådgivning
- Sparring
- Planlægning
- Telefonisk sparring og opfølgning i de efterfølgende 4 uger.
Walk & Talk® kan foregå hele dagen, samt i weekenden.
Pris for 3 timers coaching
2.900,00 kr.
Køb klippekort og spar penge
10 timers coaching og sparring, når du vil arbejde endnu dybere med dig selv.
Se mere her –>>>
Derfor har folk valgt mig:
Dorte Graversen Buhl
Prøv det og mærk hvordan det rykker.
Bibi Bording Pedersen, cand. scient. soc., Frederikshavn
Niels er en dybt empatisk og professionel/dygtig coach, og jeg vil anbefale alle som ønsker at blive klogere på sig selv, som står overfor en udfordring eller vanskelige valg i deres liv, at give sig selv den gave det er, at gå en tur med Niels.
Kære Niels. Tak for en alletiders tur med input til eftertanke. Det er en supergod ide med walk and talk, samtalerne bliver meget mere afslappet , samtidig gør gåturen godt ( selvom ikke alle kan følge mit tempo) Jeg vil bestemt anbefale dig. Du får 5 stjerner + .
Tak for din måde at være på.
Vibe er sangerinde og entertainer, og skriver følgende
Mange hilsner
Vibe Lauth
Se mere om Vibe her: www.vibelauth.dk
Jette Elias.
Det bedste jeg har gjort for mig selv, længe….
Bente Hansen, Falck
Tak for en fantastisk Walk & Talk®
Helle Due
Coaching, Sparring eller samtale med Niels Moestrup er en stor fornøjelse, man føler sig tryg og taget hånd om helt fra starten, både på mailen og ved starten på “walken”. Niels` anerkendende og positive tilgang til samtalen, bringer én frem til meget mere afklarethed end man tænkte muligt. I dagene after samtalen indfinder der sig endnu mere afklarethed. Stor tak til Niels for Oplevelsen.
Ellen Sørensen
“Tiden løb afsted til mit 3 timers coaching. Man falder straks i naturlig snak med Niels. Og ideen med “walk and talk” kan jeg bestemt anbefale. Det giver mere afslappethed og naturlighed. Jeg kan give mine bedste anbefalinger til at benytte Niels som coach, og jeg vil ikke tøve med at blive coachet hos ham igen. Jeg følte mig helt “høj” efter coachingen og kunne slet ikke få armene ned igen. Hans indgangsvinkel til tingene og opmuntrende ord og bemærkninger har givet mig et værdifuldt løft til at komme videre på livets vej. Jeg har fået mentale værktøjer, som jeg vil kunne bruge i mange forskellige situationer fremover.”
Tove Madsen
Det var en fantastisk dag vi havde sammen og jeg har fået så meget ud af det, kan i den grad mærke en forandring i mit liv, da jeg nu har meget mere fokus på det som er godt for mig i mit liv…
Jeg fik i den grad opfyldt mine forventninger..
Måske vi mødes en anden gang..
De kærligste hilsner Tove Madsen